Projektid

Euroopa Liidu PHARE projekt 632.03.01 “Safe long-term storage of the Paldiski sarcophagi and related dismantling activities”

Möödunud sajandi kuuekümnendatel aastatel alustati Paldiskis Nõukogude Armee Allveelaevnike Õppekeskuses tuuma-allveelaevade meeskondade väljaõppeks tuumareaktoritega varustatud õppestendi ehitust.
Loe edasi

Omanikuta kiirgusallikate kokkukogumise kampaania

Keskkonnaministeerium koostöös Päästeameti ja AS-ga A.L.A.R.A. korraldab juba neljandat korda kampaania, mille käigus saavad eraisikud ja ettevõtted ära anda omanikuta kiirgusallikaid. Kiirgusallikad saab kampaania käigus ära anda tasuta ja kedagi nende omamise eest ei karistata!
Loe edasi

Paldiski tuumaobjekti reaktorisektsioonide dekomisjoneerimise ning radioaktiivsete jäätmete lõppladustuspaiga rajamise eeluuringud 2014 – 2015

Nõukogude Liidu Põhjalaevastiku ja Vaikse ookeani laevastiku allveelaevnike väljaõpetamiseks paigaldati Pakri poolsaare põhjaossa Mereväe koolituskeskusesse kaks militaarotstarbelist õppereaktorit, mis olid analoogsed tuumaallveelaevadel kasutatavate reaktoritega.
Loe edasi

Tammiku radioaktiivsete jäätmete hoidla ohutustamine

AS A.L.A.R.A. eesmärgiks Tammiku radioaktiivsete jäätmete hoidla ohutustamisel on hoidla dekomisjoneerimine. See hõlmab toiminguid ja meetmeid, mida rakendatakse elanikkonna suhtes kiirgusohtu kujutava rajatise tegevuse täielikuks likvideerimiseks, sealhulgas hoidla radioaktiivsest saastumisest puhastamist ja täielikku lammutamist ning hoidla ja selle territooriumi vabastamist Kiirgusseaduse nõuete täitmisest.
Loe edasi